ارسال رایگان برای سفارشات بالای 3 میلیون تومان
دندانپزشکان موفق چه می کنند؟

عادات دندانپزشکان موفق

همه می دانیم که دندانپزشکی کاری سخت و پر زحمت می باشد. دندانپزشکان موفق نیز همانند همه اقشار فعال در حوزه بالینی و درمانی، روزانه با چالش های زیادی روبرو می شوند که باید ضمن عبور از آن ها، موارد دیگری همچون شرایط بیماران و مدیریت مطب و بازار پر رقابت و … را هم در نظر بگیرند.

در این مقاله به پنج عادت مهمی که هر دندانپزشک با رعایت آن می تواند به موفقیت های بیشتری در حوزه کاری خود دست یابد اشاره شده است.

متد و روش قدرتمند و البته صحیح می سازند

1. متد و روش قدرتمند و البته صحیح می سازند

فرهنگ و روش کاری بازتاب عملکرد شما در قالب عناصری همچون رفتار، محیط، نگرش و رویکرد روزانه ای می باشد که در واقع تعیین کننده میزان وفاداری بیماران نسبت به شما خواهد بود. فرهنگ حاکم بر مطب شما، نوعی اتیکت برای برند و نامتان محسوب می شود و ریزترین تا درشت ترین شاخص ها را در بر می گیرد. تجهیزات درمانی، رفتار پرسنل با بیمار، امکانات مطب و … همه و همه از عناصری هستند که تعیین می کنند یک بیمار، مطب را مکانی عذاب آور و پر تنش ببیند یا یک جای امن و سرشار از حس آرامش!

2. برنامه و هدف دارند

اکثر دندانپزشکان، هر روزِ خود را با هدف ارائه خدمت به بیماران صرف می کنند و تلاش می کنند تا حد امکان عالی ظاهر بشوند. اما برنامه ریزی های بلند مدت و آینده نگرانه کمتر دیده می شود. در آنالیز دندانپزشکان موفق می توان ردپای برنامه ریزی را به وضوح دید. آن ها آماده اند که به شما بگویند دقیقاً چه هدفی دارند و برای بدست آوردنش چه برنامه هایی در سر دارند.

به دنبال آموختن هستند

3. به دنبال آموختن هستند

شما هیچگاه از بیشتر آموختن ضرر نخواهید دید. دانستنی ها کم نیستند و فرا گرفتنی ها تمام نخواهد شد. همواره این نکته را در نظر داشته باشید که تا می توانید، دانش خود و پرسنل مطبتان را به روز نگه دارید. در جریان سمینارها و دورهمی های علمی باشید و از هزینه کردن در راستای آموزش هیچگاه دریغ نکنید. علاوه بر حوزه تخصصی دندانپزشکی، در زمینه هایی مثل اقتصاد و مدیریت هم سرکی بکشید تا به یک دندانپزشک مسلط و مقتدر و مدیر تبدیل شوید!

4. عادات دندانپزشکان موفق اشتباهاتشان را می پذیرند

همه ممکن است اشتباه کنند اما فقط انسان های موفق هستند که اشتباهات خود را می پذیرند! و دندانپزشکان موفق نیز از این قاعده مستثنی نیستند، پذیرش خطا خود به تنهایی یک عامل موفقیت است. از کنار اشتباهات خود عبور کنید، درس عبرت ها را یادداشت نمایید و با قدرت بیشتر به سمت جلو بشتابید. فراموش نکنید که مرحله بعد از یک شکستِ خوب، یک پیروزی بزرگ خواهد بود!

 

5. سریع تصمیم می گیرند و سریع عمل می نمایند

دندانپزشکان موفق یاد گرفته اند که حدود 98 درصد تصمیماتی که برایش وقت و هزینه صرف میکنند، واقعا اهمیتی ندارند! حال تصور کنید که این تصمیمات به شکست هم منتهی شود! ضرر اندر ضرر. در حالی که تنها 2 درصد باقیمانده ارزش صرف وقت و انرژی ما را دارند و این تصمیمات همان هایی هستند که بسیار حیاتی بوده و در صورت موفقیت، سکوی پرتاب خواهد شد. بنابراین بهتر است تصمیم گیری در امور معمولی را سرعت بخشید و تصمیم گیری های وقت گیر را به موارد ویژه و خاص اختصاص دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
WeCreativez WhatsApp Support
در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود
چطور میتونیم کمکتون کنیم!