ارســال رایــگان بــرای خریـــد هـای بــالای 2 میلیــون تومــان!

کامپوزیت دنفیل

معرفی کامپوزیت دنفیل (پرمصرف ترین کامپوزیت بازار)

کامپوزیت دنفیل یک ماده کامپوزیتی هیبریدی است که با نور مرئی فعال می شود . کامپوزیت دنفیل برای استفاده در ترمیم های قدامی و خلفی طراحی شده است.

ترکیب بندی کامپوزیت دنفیل
آلومینوسیلیکات باریم (متوسط اندازه ذرات: 0.04pm) Bis-GMA))
تری اتیلن گلیکول دی متاکریلات
درصد وزنی کل پرکننده معدنی کامپوزیت دنفیل حدود 80 درصد است.

کامپوزیت دنفیل برای کلاس I، II، V دندان های خلفی، کلاس III، IV، V دندان های قدامی و حفره های دهانه دندان  (نقص گوه ای شکل) که سطوح ریشه را درگیر می کند نشان داده شده است.

موارد منع مصرف

کامپوزیت دنفیل یک ماده است که در زمینه دندانپزشکی استفاده می‌ شود و برای ترمیم و پر کردن دندان ها استفاده می‌ شود. اما، افرادی که حساسیت مفرط به این ماده دارند یا سابقه حساسیت به مونومر متاکریلات (ماده اصلی کامپوزیت دنفیل) دارند، باید از استفاده این ماده خودداری کنند.

نحوه استفاده

  • انتخاب رنگ

دندان ها پالیش داده  و با آب تمیز کنید تا لکه های سطحی یا پلاک های خارجی از بین بروند. دندان ها تک رنگ نیستند. رنگ  و عمق ترمیم را در نظر بگیرید. بهتر است  که ر نگ را پس از موکاپ (طراحی لبخند)  انتخاب کنید.

همچنین می‌توان از راهنمای رنگ کامپوزیت دنفیل نیز استفاده کرد.

استفاده از لاستیک رابردم  برای جداسازی توصیه می شود.

  • آماده سازی حفره

– ترمیم قدامی

با استفاده از اسید اچ معمولی، حفره را برای تمام ترمیم های کلاس III، کلاس IV و کلاس V آماده کنید.

– ترمیم خلفی

هیچ آمالگام یا مواد دیگری نباید بر روی سطوح داخلی آماده سازی باقی بماند که در انتقال نور و سخت شدن مواد ترمیم کننده اختلال ایجاد کند.

  • حفاظت از پالپ

در حفره های عمیق، عاج نزدیک به پالپ را با پوشش هیدروکسید کلسیم با حداقل مقدار بپوشانید و بقیه سطح حفره را برای باندینگ آزاد کنید. در صورت تمایل می توان از گلاس آینومر یا سایر مواد پایه بدون اوژنول استفاده کرد.

  • قرار دادن ماتریس

از یک سیستم ماتریسی، ترجیحاً شفاف، با گوه مناسب برای قراردادهای پروگزیمال استفاده کنید.

  • درمان مینا و عاج

دستورالعمل های شرکت تولید کننده کامپوزیت دنفیل  در مورد اچینگ، پرایمینگ، برای  کیور را انجام دهید.

توصیه می شود از اسید اچ دنفیل استفاده کنید.

  • استفاده کامپوزیت دنفیل

سرنگ

با چرخاندن آهسته دسته کامپوزیت دنفیل در جهت عقربه‌های ساعت، مقدار لازم مواد ترمیم‌کننده را از سرنگ روی پد مخلوط کن بریزید. بلافاصله درپوش سرنگ کامپوزیت دنفیل را تعویض کنید. اگر فوراً استفاده نشود، مواد  باید از نور محافظت شود. مواد ترمیمی را با استفاده از ابزار داخل  حفره قرار دهید.

کپسول تک دوز

دیسپنسر برای DenFil ارائه نشده است. از دیسپنسر متناسب با کپسول DenFil استفاده کنید. برای استفاده صحیح و ضدعفونی مناسب، دستورالعمل سازنده را ببینید. کپسول را داخل دیسپنسر قرار دهید و بچرخانید تا زاویه ورودی مناسب به داخل حفره را به دست آورید. کامپوزیت را در دمای معمولی اتاق اعمال کنید.

فروشگاه دندانپزشکی دنت آتروپات

موادی که خیلی سرد هستند ممکن است به سختی اکسترود شوند. با استفاده از فشار آهسته و ثابت، ماده ترمیمی را مستقیماً در حفره اکسترود کنید. کپسول فقط برای استفاده تک بیمار طراحی شده است. هنگامی که مواد برای آن بیمار توزیع شد، نوک کپسول را دوباره نپوشانید و یا دوباره استفاده نکنید.

  • قرار دادن

محل و لایت کیور ترمیم کننده را در سطوح 2.5 میلی متری یا کمتر قرار دهید. برای اجازه گسترش کامپوزیت دنفیل فراتر از حاشیه حفره، حفره را کمی بیش از حد پر کنید. از نور شدید در کار خودداری کنید.

  • درمان

هر ناحیه از سطح ترمیم را در معرض یک منبع نور مرئی (400mW/cm) قرار دهید. هنگام قرار گرفتن در معرض نور، نوک راهنمای نور را تا حد امکان به مواد ترمیمی نزدیک کنید. زمان نوردهی توصیه شده و حداکثر ضخامت افزایش برای هر سایه در زیر نشان داده شده است.

– سایه

– ضخامت

– مدت زمان قرارگیری در معرض بیماری

– A1، A2، A3، A3.5، B1

– 2.5 میلی متر

– 20 ثانیه

– B2، B3، C2، C3، I، P، E

– A4، D3، A20، A30

– 2.5 میلی متر

– 30 ثانیه

  • اتمام

بلافاصله پس از عمل آوری سطوح ترمیم کانتور با فرز یا سنگ تمام کننده ریز. با برداشتن مواد با فرز یا سنگ پولیش خوب، انسداد را با دقت تنظیم کنید.

ذخیره سازی

در دمای بالا یا نور شدید کامپوزیت دنفیل را نگهداری نکنید.
مواد را در مجاورت محصول حاوی اوژنول نگهداری نکنید.
موارد احتیاط
فقط برای استفاده دندانپزشکی.
باید توسط دندانپزشک و متخصص دندانپزشکی کامپوزیت دنفیل استفاده شود. مراحل و اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.
دور از دسترس کاربران غیر دندانپزشکی از جمله کودکان، سالمندان و دیگران نگهداری کنید.
در صورت بروز حساسیت پوستی یا حساسیت به آکریلات، مصرف را متوقف کنید.
از قرار گرفتن در معرض رزین خشک نشده باید اجتناب شود. در صورت تماس با پوست، بلافاصله با اب و صابون بشویید.
در صورت تماس تصادفی کامپوزیت دنفیل با چشم یا تماس طولانی مدت با بافت های دهان، فوراً با مقدار زیادی آب شستشو دهید.
در صورت نگهداری در یخچال، مواد باید قبل از استفاده به دمای اتاق برسد.
استفاده از دستکش های محافظ و تکنیک بدون لمس توصیه می شود.
قبل از استفاده از دستگاه محافظ دستگاه تنفسی بسیار توصیه می شود.
در صورت عدم پلیمریزاسیون، شدت نور واحد لایت کیور را بررسی کنید و سپس با نزدیکترین فروشنده (ها) یا سازنده مستقیماً در رابطه با موارد کیفیت مشابه تماس بگیرید.
پس از تاریخ انقضا استفاده نکنید.

مزیت های کامپوزیت دنفیل نسبت به سایر کامپوزیت ها

کامپوزیت دنفیل نسبت به سایر کامپوزیت‌ ها در زمینه دندانپزشکی مزایایی دارد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره خواهم کرد:

ظاهر طبیعی: کامپوزیت دنفیل دارای رنگ و طراحی است که به خوبی با رنگ دندان ها تطابق دارد. این به معنای این است که پس از استفاده، دندان‌ ها به شکل طبیعی و زیبا ظاهر می‌ شوند و تفاوت‌ هایی با دندان‌ های طبیعی نمی‌ توان تشخیص داد.

حفظ سلامت دندان: یکی از مزایای کامپوزیت دنفیل این است که برای نصب آن، حجم کمی از ساختار دندان باید حذف شود. این به معنای حفظ بیشتر سلامت دندان است، زیرا حفظ حداکثر تمامیت ساختاری دندان و کاهش نیاز به حفرات بزرگ تر می‌شود.

اتصال محکم: به خوبی به سطح دندان متصل می‌ شود و اتصال محکمی را ایجاد می‌ کند. این مهم است زیرا اتصال قوی کامپوزیت به دندان باعث می‌شود تا تحمل فشار و استحکام بالایی داشته باشد و پایداری طولانی مدت را به دنبال داشته باشد.

جذب کمتر رنگ: به طور کلی مقاومت بیشتری در برابر جذب رنگ نسبت به سایر مواد ترمیمی دارد. این به معنای این است که دندان‌ های ترمیم شده با کامپوزیت دنفیل کمتر به تغییر رنگ و لکه‌ های غیر طبیعی می‌ انجامند.

انعطاف‌پذیری بالا: کامپوزیت دنفیل انعطاف‌ پذیری بالایی دارد که به دندان‌ پزشک امکان می‌ دهد تا به راحتی آن را شکل دهد و به ترمیمات دقیق در حفرات و ترک‌ های دندانی بپردازد.

عدم وجود مواد مضر: دنفیل بدون حاوی آمالگام‌ های سمی مانند جیوه است و ایمنی بالایی دارد. این به معنای این است که در طول زمان استفاده، برای بدن کاربر آسیبی ایجاد نمی‌ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
WeCreativez WhatsApp Support
در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود
چطور میتونیم کمکتون کنیم!